sy-logo-trans1

“مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره سیمیا”

گرچه روانشناسی علم نوینی است و در بسیاری از متون تاریخچه روان شناسی، منشاء این علم به اروپا نسبت داده می شود ؛ ولی این دانش در ایران باستان قدمت طولانی دارد. بیش از یکهزار سال قبل روان شناسی در ایران  با نام سیمیا شناخته شده و به کار برده می شده است. چنانچه در متون قدیمی و حتی در تفسیر المیزان تعریف علم سیما به شرح زیر آورده شده است. “سیمیا علمی است که انسان به وسیله یادگیری آن قدرت برای انجام کارهای خارق العاده پیدا می‏کند؛موضوع این علم هماهنگ ساختن و مخلوط کردن قواى ارادى با قواى مخصوص مادى است؛ که با این کار شخص می تواند، در امور طبیعی و قوه خیال دیگران تصرف کند، و آن را سحر دیدگان می نامند، و این فن از تمامى فنون سحر مسلم‏تر و صادق‏تر است.” (تفسیر المیزان – علامه طباطبایی). به تعبیر متون پزشکی در ایران باستان ، این علم از آمیختن قوایِ ارادی با قوای مادی خاص برای دست یابی به تصرّفات  خاصّی در امور طبیعی، مانند تصرف در خیال مردم و تغییر آن، بحث می كند. به عبارت دیگر هماهنگ ساختن و خلط كردن قوای ارادی با قوای مخصوص مادی می‌باشد.

در فرهنگ غرب سیمیا (Symia) به معنای عشق به زندگی و آغاز اندیشه ها و راهکارهای نوین است. همچنین لقب فردی مهربان و با روحیه نیرومند است که دیگران راشیفتة خود می سازد ، فلسفة دلنشین داشته و با معنا بخشیدن به تجربه اهداف تازه و پیشرفت را  جستجو می کند.

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره سیمیا ضمن افتخار به گذشته این علم در ایران ، سعی دارد خدمات گسترده ای در حیطه های مختلف تشخیصی – درمانی – آموزشی و پژوهشی در حیطه های بزرگسالان ، کودکان و نوجوانان و صنعت و سازمان ها ارایه کند.

مدیریت این مرکز را  آقای دکتر سعید ملیحی الذاکرینی که از استادان برجسته روانشناسی کشور هستند  برعهده دارند .

مرکز سیمیا نخستین مرکزی  است علاوه بر ارایه خدمات وسیع به ابعاد مختلف سلامت روانی و جسمانی هموطنان عزیز ، مجهز به کلینیک فوق تخصصی برای رشد و اختلالات رشدی در کودکان  و گروه تخصصی روان شناسی صنعتی و سازمانی می باشد. در برخی مراکز ، خدمات روانشناسی کودک  و نوجوان توسط افرادی ارایه می شود در این زمینه تجربه دارند ولی مدرک تخصصی روانشناسی رشد یا روانشناسی کودک و نوجوان و روان شناسی صنعتی ندارند. اما حضور خانم دکتر کرم پور فوق تخصص روان شناسی کودک و نوجوان (دارای مدرک دکتری روانشناسی کودک و نوجوان از انستیتو ویگوتسکی مسکو- PhD in Developmental Medical Psychology) و پروانه اشتغال تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان ایشان به تأیید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی رسیده است و سال ها تجربه تدریس دانشگاهی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد و کارشناسی دروس تخصصی کودک و نوجوان را در ایران و خارج از ایران داشته اند ؛  و همراهی گروه متخصصین گفتار درمانی و کاردرمانی و هنردرمانی مختص کودکان با ایشان سبب شده که  کلینیک بالینی – رشد مرکز سیمیا چهره شاخص و متمایز پیدا کند.

 

نشانی ما :

کرج ، بلوار نبوت ، ساختمان کوثر ، جنب داروخانه قانون ، پلاک ۱۰۰ ، طبقه ۴ ، واحد  8 ، کدپستی ۳۱۴۹۶۳۵۴۷۷

“تلفن”  :  02634480602    ،     02634480438   ، 02634480285

“تلفن همراه”  : 09373448099

“پست الکترونیکی” :   info@symia.ir   ،  symiapsy@yahoo.com , symiapsy@gmail.com